Вчені створили гнучкий напівпрозорий LED дисплей на основі графену

Розмістив admin2 20.09.2016 0 Comment(s)

Наукові співробітники Манчестерського університету, сер Андре Гейм і виходець з СРСР сер Костянтин Сергійович Новосьолов (один з творців графена, на хвилиночку), 

оголосили про створення гнучкого LED-дисплея на основі графену (на зображенні вище інша операційна система), довівши тим самим, що двовимірні матеріали теж цілком підходять для створення гнучких прозорих дисплеїв, які в майбутньому будуть використовуватися в більш енергоефективних електронних пристроях.

Новий гнучкий світлодіодний дисплей виготовлений на базі графену, вперше відкритого і дослідженого в 2004 році все тим же Манчестерським університетом і представляє однорідну структуру з атомів вуглецю товщиною в один атом. Новітній гнучкий дисплей був створений на базі комбінації різних двовимірних кристалів і має можливість випромінювання світла всією своєю поверхнею. Товщина революційного дисплея складає всього 10-40 атомів.

Команда, його розробила, сподівається на те, що незабаром їх винахід призведе до створення першого покоління напівпрозорого розумного пристрою, оснащеного даним типом дисплеїв. «Створення гетероструктур - щільної компоновки шарів з різних 2D-матеріалів - відкриває перед нами нові можливості для оптоелектроніки на основі графену, що дозволяють створювати потрібну функціональність і вперше впровадити так звані квантові ями, які контролюють рух електронів».

Графенова гетероструктура.

Основа LED-дисплей манчестерських вчені Фредді Уайтерс, науковий співробітник королівський інженерна академія наук при Манчестерському університеті ділиться: «Так як новий типом наш LED-дисплей складається виключно з кількох атомних шарів двовимірний матеріалів, то готовий продукт має властивості гнучкості і прозорість. Ми очікуємо, що після нашої роботи з'явиться нове покоління оптоелектронних пристроїв. Починаючи від прозорого висвітлення і лазерів і закінчуючи більш складними ».