Короткий LED словник

Розмістив admin2 30.04.2017 0 Comment(s) Корисна інформація,

Ватт (Вт)

Одиниця виміру потужності лампочки, тобто кількість споживаної нею електроенергії.

Діммер

Електронний пристрій, призначений для плавного регулювання яскравості світла ламп розжарювання або світлодіодів.

Драйвер

Схема, призначена для перетворення змінного струму в постійний. Забезпечує роботу світлодіода.

Індекс передачі кольору (CRI)

Параметр, що визначає рівень відповідності природного кольору тіла і кольору цього ж тіла при висвітленні його джерелом світла. Індекс Ra = 100 вказує, що об'єкт випромінює світло, оптимально передає всі кольори. Чим нижче значення Ra, тим сильніше джерело світла спотворює кольори освітлених об'єктів.

Кандела (кд)

Одиниця виміру сили світла джерела в заданому напрямку. 1 кандела приблизно дорівнює силі світла однієї свічки.

Кельвін (К)

Одиниця виміру температури в системі СІ. Початок шкали збігається з абсолютним нулем, 1 градус Кельвіна чисельно дорівнює 1 градусу Цельсія. У висвітленні використовується для позначення колірної температури світла.

Кіловат-годину (кВт⋅ч)

Одиниця, яка використовується переважно для вимірювання споживання електроенергії в побуті. Наример: Лампа в 100 Вт, працюючи 10 годин, споживає 1000 Вт / год або один кВт / год.

Клас енергоефективності продукту

Міжнародне позначення ефективності використання енергії приладами. Може приймати значення: A ++, A +, A, B, C, D, E, де A ++ - найбільш енергоефективні прилади, E - найменш ефективні.

Кореляційний колірна температура (CCT)

Температура абсолютно чорного тіла в кельвінах, при якій воно випромінює світло того ж відтінку, що і розглянутий джерело. Лампочка з показником в 2600 - 3500К випромінює "теплий", жовтувате світло. Лампи в 5500 - 6500К виробляють яскраво білий світ холодного відтінку, а ефект денного освітлення можна отримати при 4000 - 4500К.

Коефіцієнт потужності

Фізична величина, що визначає ефективність споживання обладнанням електроенергії. При коефіцієнті від 0,85 і вище лампочка вважається ефективною. Низький показник збільшує частку втрат в електричній мережі і підвищує середній чек за електроенергію.

LED (або Світлодіод)

Напівпровідниковий прилад, що перетворює електричний струм безпосередньо в світлове випромінювання. Люкс (лк) Одиниця виміру освітленості. 1 люкс дорівнює освітленості поверхні площею 1 м² при світловому потоці в 1 лм.

Люмен (лм)

Одиниця виміру світлового потоку. Використовується для позначення яскравості світлодіодного лампочки. світлова віддача Число люмен, які лампочка виробляє на ват споживаної потужності. Чим вище показник тим більше енергоефективна лампочка.

Номінальна напруга

Напруга в електромережі, на яку розрахована лампочка. Вимірюється в вольтах змінного струму. 220 вольт - характерне значення для побутової електромережі. Номінальна частота Частота в мережі змінного струму-число коливань в секунду.

Світловий потік

Величина, що характеризує потужність випромінювання. Оцінюється впливом на око. Чи не залежить від напрямку.

Сила світла

Кількісна величина сили світлового потоку в певному напрямку, одиниця виміру - кандела.

Тепловідведення

Служить для відводу тепла, виробленого LED лампою, складається з матеріалів з хорошою теплопровідністю.

Кут світіння

Виражений в градусах тілесний кут, на який поширюється світло джерела. Деякі виробники вказують кут половинній яскравості- кут, що охоплює відрізок від вершини конуса до площини підстави, де яскравість світіння становить 50% від максимально можливої.

Чiп

Активний випромінює компонент LED. Напівпровідниковий матеріал дуже маленького розміру, також званий кристалом.

Еквівалент потужності

Вказує на потужність світлового потоку, який випромінює світлодіодна лампа.