Вихід світлодіодів з ладу внаслідок обриву "нульового" дроту

Розмістив admin2 26.12.2017 0 Comment(s) Корисна інформація,

Іноді приводом для звернення за гарантійним ремонтом світильника являється повне або часткове вигорання світлодіодів.

Тобто зовні світильник без ушкоджень, джерело живлення – справний, а ось світлодіоди або їх групи не включаються. Або ледве підсвічують.

Такий прояв несправності найчастіше пов'язаний з обривом нульового дроту світильника, як наслідок неякісного монтажу на об'єкті або комутування N- дроту в щиті освітлення.

Суть несправності світильника в тому, що відсутній N- провідник на вході джерела живлення дає можливість включити світильник за допомогою фазного дроту. При цьому, навіть незважаючи на гальванічну «розв'язку» джерела живлення, через шунтуюче джерело живлення конденсатор і паразитні місткості світлодіодів йде зворотний для світлодіодів, струм.

Досягши зворотного струму максимально допустимого для світлодіода значення, світлодіод вигорає.

Аналогічний зворотний струм діодів може виникати внаслідок перехідних процесів в живлячій мережі, при включенні великої кількості світильників одночасно.

Такий же ефект, навіть при підключеному нульовому дроті, може викликати перенапруження на вході джерела живлення світильника при блискавичному розряді.

Компанія BOZON, як відповідальний виробник, робить заходи до мінімізації можливого збитку для світильника в процесі експлуатації, роблячи технологічні зусилля на виробництві.

Проте захиститися від помилок монтажу і невірної експлуатації на об'єкті не представляється можливим.

Пропонуємо монтажним і експлуатуючим організаціям строго наслідувати вимоги Правил влаштування електроустановок Розділ 6 ЕЛЕКТРИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ від 2014г., і, зокрема, його п.6.6.26.

Інакше виробник має право відмовити в гарантійному ремонті і заміні світильників на об'єкті за свій рахунок.

По матеріалах статті з сайту www.ledcon.com.ua