Правильний вибір освітлення для рітейлу

Розмістив admin 03.10.2016 0 Comment(s) Корисна інформація,

На сьогоднішній день використання світлових технологій дозволяє рітейлерам не просто ефектно висвітлювати свої товари і торгові зали, а й дає можливість збільшити прибутковість бізнесу в цілому. За допомогою сучасних світлових рішень власники магазинів можуть знизити свої витрати на електроенергію, збільшити обсяги продажів і підвищити ефективність працівників торгового залу. Головне - правильно вибрати систему освітлення.

Як економити на освітленні в ритейлі?

Ні для кого не секрет, що рахунки за електроенергію в ритейлі обчислюються десятками тисяч доларів на рік, а значна частина електроенергії в супермаркетах йде на освітлення, тому підвищити прибуток можна за рахунок скорочення витрат на освітлення. На даний момент найбільш енергоефективними вважаються світлодіодні технології освітлення. Так, світлодіодні світильники Bozon c системами управління освітленням, можуть заощадити до 50-70% електроенергії, а це досить значна сума. І хоча світлодіодне освітлення вимагає істотних первинних інвестицій, вартість їх володіння буде нижче в порівнянні з традиційними джерелами світла.

Світлодіодні світильники можуть прослужити до 25 років без заміни, щомісяця економлячи електроенергію і гроші, а традиційні світильники підлягають заміні через 1 - 2 роки. В результаті, світлодіодне освітлення окупиться через 2-3 роки (в залежності від рішення і масштабів проекту), а традиційні системи освітлення вимагатимуть додаткових витрат, пов'язаних з експлуатацією. Саме тому експерти Bozon рекомендують при виборі системи освітлення керуватися не вартістю покупки, а вартістю її володіння. Це дозволить з самого початку врахувати всі можливі витрати і отримати коректні дані для порівняння. 

До речі, світлодіодні технології з кожним роком удосконалюються і дешевшають. У торгівлі світлові рішення багато в чому визначають успіх продажів Дослідження говорять про те, що 80% відвідувачів приймають рішення про покупку безпосередньо в магазині. Тому потрібно створити всі необхідні для прийняття рішення про покупку умови в торговому залі. Освітлення торгового залу і продуктів грає далеко не останню роль в цьому: професійно організована система освітлення здатна підвищити споживчу активність в середньому на 5-7%. Результати інших досліджень також свідчать про те, що правильне освітлення позитивно впливає на продажі.

Згідно з дослідженням Європейського Торгового Інституту (EHI) і одного з німецьких супермаркетів, застосування різних сценаріїв освітлення дозволяє збільшити обсяг продажів окремих видів овочів і фруктів на 4,7%, а прибуток рітейлера - на 3,5%. Правильні світлові акценти в торговому залі дозволяють збільшити продажі в супермаркеті на 20-60%. Як правильно освітити торгову площу

Правильне застосування світлових рішень дозволяє рітейлерам виділити себе серед конкурентів, залучити покупців в магазин, створити для них сприятливу атмосферу, а також акцентувати їх увагу на певних товарах або продуктах. В кінцевому підсумку це дозволить утримати клієнта і, відповідно, забезпечити необхідний обсяг продажів.

Тому ритейлерам слід розглядати світлові рішення як для торгового залу, так і для вітрин, вхідної зони і підсвічування конкретних товарів.

• Освітлення вітрини магазину. Згідно з дослідженнями, у рітейлерів є тільки 4 секунди, за які магазин повинен встигнути зацікавити покупця так, щоб він зупинився, зайшов всередину і, може бути, щось купив. Результати маркетингових досліджень Bozon кажуть: чим краще освітлена вітрина, тим більше шансів, що покупець зацікавиться і зайде в магазин. Так, освітлення в 180 люкс зупиняє 5% перехожих, а 1200 люкс - вже 20% і 2000 люкс - 25%.

• Освітлення вхідної зони. Яскраве і оригінальне, але при цьому правильно реалізоване освітлення вхідної зони може зіграти ключову роль в залученні покупців, виділивши її серед конкурентів і вигідно показавши новинки.

• Освітлення в продуктовому ритейлі. Правильне освітлення і світлові акценти дозволяють підкреслити переваги товарів або надати апетитний вигляд продуктів харчування. Так, рішення Bozon Planck для продуктового рітейлу створює оптимальне освітлення для кожного типу продуктів - фруктів і овочів, м'ясних виробів або борошняних - з урахуванням їх особливостей. Завдяки можливості змінювати світлові сценарії, ритейлери можуть підкреслити свіжість продукції на вітрині і підвищити продажі в супермаркетах.

• Освітлення в fashion-ритейлі. Основне завдання системи освітлення в цьому секторі - дарувати почуття комфорту і створювати атмосферу для незабутнього шопінгу. Чим довше покупець ходить по магазину, тим вищі шанси того, що він купить набагато більше, ніж запланував. Важливо пам'ятати, що світлові рішення в магазинах одягу або взуття не повинні спотворювати колір вироби. Так, наприклад, в торговому залі для шкіряних виробів застосовується освітлення теплого кольору, а для джинсових тканин - холодного білого.

Крім того, не слід забувати і про освітлення в примірювальній кабінці. За даними опитування, проведеного у Великобританії, майже 62% респондентів стверджують, що в примірювальній кабіні і перед дзеркалом в спальні речі виглядають абсолютно по-різному. Саме тому 45% опитаних вважають за краще купувати одяг в інтернеті. Рішення Bozonlips AmbiScene дозволяє покупцеві вибрати один з восьми різних світлових сценаріїв і побачити, як одяг буде виглядати в реальному житті.

Поради фахівців компанії BOZON з висвітлення торгових площ

При виборі системи освітлення для торгових центрів і супермаркетів необхідно:

• Для вибору і налаштування освітлення в залежності від цільового призначення торгового приміщення, з огляду на специфіку продажів;

• використовувати енергоефективні світлові рішення, які дозволять скоротити енергоспоживання і і мають довгий термін служби, скорочуючи витрати на обслуговування світильників;

• комбінувати різні технології для досягнення оптимальної освітленості приміщення;

• враховувати вартість експлуатації світлових рішень при виборі систем освітлення;

• пам'ятати, що спектр загального освітлення в магазині повинен відповідати денного світла і максимально правильно відтворювати кольори товарів.