Світлодіодний одяг майбутнього: вчені створили світлодіодні нитки

Розмістив admin2 28.10.2015 0 Comment(s)

Завдяки буму переносної електроніки швидкий розвиток відбувається і в сфері виробництва електронних дисплеїв, призначених для інтеграції в одяг і текстиль. Однак у даний момент для виробництва світлодіодів, розроблених для використання в якості еластичних і деформуються поверхонь на одязі (і навіть дисплеях, спеціально розроблених з урахуванням біосумісності), як і раніше використовуються тверді матеріали для захисної оболонки електролюмінесцентн матеріалу.

Інженери з Корейського провідного науково-технічного інституту (KAIST) створили волокністообразние світлодіоди, які можна вшивати або вплітати безпосередньо в саму фабричну тканину. «Наше дослідження стане відправною точкою в розвитку технології волоконних світловипромінювальних діодів, які в майбутньому стануть одним з основних елементів в фабричної тканини», - каже професор Чой, керівник наукової групи зі Школи електричної інженерії при KAIST. «Ми сподіваємося, що зможемо полегшити і прискорити вихід м'яких носяться дисплеїв на ринок».

Для виробництва нових світлодіодних ниток вчені почали з волокна поліетилентерефталату, який вони кілька разів занурили в розчин з провідного органічного полімеру PEDOT: PSS (поли-3,4-етілендіоксітіофен) і полістіролсульфоната, а потім висушували при температурі 130 градусів Цельсія протягом 30 хвилин. Після чого матеріал знову помістили в жовтий розчин, але вже з полі-p-феніленвінілеа і органічного полімеру, що формує LED- і OLED-світлодіоди. Знову висушили отриманий матеріал і, врешті-решт, покрили нитки складом з фториду літію / алюмінію (LiF / Al).

Вчені заявляють, що цей процес є більш ефективним способом нанесення світлодіодних матеріалів на маленькі циліндричні структури, в порівнянні з будь-яким методом термообробки. На думку дослідників, ретельний контроль швидкості витягання волокна з розчину дозволяє контролювати товщину осадження аж до сотих тисячних частки нанометра.